HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

hirsiz-alarm-sistemleri-2923.jpg

 

Hırsız Alarm Panelleri Nedir?


Alarm paneli, hırsız algılama sistemlerinin en önemli parçalarından biri olup tüm saha elemanlarının kablolarının toplandığı kontrol noktasıdır. Hırsız alarm sisteminin merkezi konumundaki hırsız alarm panelleri, güvenlik noktasında veya IT odasında konumlandırılmalıdır. Tüm saha cihazları (PIR dedektör, manyetik kontak, cam kırma dedektörü, hareket sensörleri, mikrowave dedektörler, hırsız alarm sireni vb.) direkt veya indirekt olarak zayıf akım kabloları vasıtasıyla hırsız alarm paneliyle bağlanmaktadır.

 

Hırsız Alarm Panelleri Nasıl Çalışır?


Ana kontrol panelinde bulunan zon gruplandırmasına göre programlanan tüm hırsız algılama saha cihazları tetik vermektedir. NC, NO, hat sonu olarak kullanılan özelliklerle hırsız alarm paneli kontrolü sağlanabilir. Zonlar ve çıkışlar ile hırsız alarm panelinin sahadaki cihazlarla kablolu veya kablosuz olarak iletişimi sağlanır.

 

Hırsız Alarm Panelleri‘nin Teknik Özellikleri Nelerdir?


Kablolu hırsız alarm sistemlerinin kalbi olarak geçen hırsız alarm panelleri başlıca zon sayısına göre farklılık göstermektedir. 1-2-4-8-16 ve genişletilerek daha fazla sayıda çok sayıda hırsız alarm zonunu kontrol edebilen ürünler bulunmaktadır. Çok sayıdaki hırsız algılama saha elemanlarını doğru şekilde kontrol etmek için doğru bölgelendirme (zonlama) yapılması gerekmektedir. Gruplandırma (zonlama) ile kata göre, departmana göre, coğrafi duruma göre(güney,kuzey) tüm cihazlar kendilerine tanımlanan bölgelerden gelen alarma göre hırsız alarm panelinde alarm üretirler.

Hırsız alarm panellerinin bir diğer önemli ayırt edecek konu da IP ve IK sınıflarının da belirleyeceği olduğu koruma sınıfı ve materyalleridir. Kritik yerlerde kullanılan (bank şubeleri, ATM’ler, özel bölümler, veri merkezleri vb.) hırsız alarm kontrol merkezlerinde global markaların yüksek güvenlikli metal veya alüminyum ürünleri tercih edilmektedir. Bu anlamda, Honeywell hırsız alarm panelleri öne çıkarken hırsız alarm paneli fiyatları biraz daha yüksektir.

 

Hırsız Alarm Panelleri Kullanım Alanı Nedir?


Hırsız alarm panelleri tüm bireysel ve kurumsal mülklerde kullanılması tavsiye olunmaktadır. Küçük dükkanlardan, büyük depolara kadar maddi ve manevi güvenlik açısından hırsız alarm sistemleriyle beraber tüm ortamlarda kullanılmaktadır.

Where you can buy Louis Vuitton Replica :

fake louis vuitton belt LOUIS VUITTON sunglasses replica louis vuitton artsy replica fake lv man bag louis vuitton messenger replica louis vuitton fake louis vuitton outlet nederland imitazioni louis vuitton louis vuitton imitate kaufen Louis Vuitton replica handbags replica Australia Hermes replica uk replica gucci shoes dior tasche replica Borse Louis Vuitton false dove trovarl cartier schmuck replica deutschland van cleef replica fake bvlgari ring cartier trinity ring replica juste un clou replica fake chanel wallet louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet fake louis vuitton belt louis vuitton duffle bag replica cartier love bracelet replica Louis Vuitton Taschen replica replica borse louis vuitton replica borse gucci gucci imitazioni chanel wallet replica chanel backpack replica van cleef replica borse louis vuitton replica fake louis vuitton wallet louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton belt uk borse louis vuitton imitazioni van cleef replicaa louis vuitton district pm replica louis vuitton sling bag replica replica cartier love bracelet Portafoglio louis vuitton imitazioni gucci backpack replica gucci backpack replica Replica chanel backpack replica Louis Vuitton shoes cartier love imitazione replica goyard

whatsapp
whatsapp