KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ

kamera-guvenlik-sistemler-2379.jpg

 

Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

 

Güvenlik kamera sistemleri; ev ve iş yerlerinde güvenliği sağlamak amacı ile kullanılan elektronik cihazların başında gelen sistemlerdir.Bir bakıma güvenlik kamera sistemleri güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sistemleri adını da verebiliriz.

Bu sistemler güvenliğini sağlamak istediğimiz alanın etrafında olup biten her şeyi izlemenize ve kayıt etmenize olanak sağlamaktadır. Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi ve her geçen gün kendini yenilemesi sayesinde güvenlik kamera sistemleri de her geçen gün kendine geliştirmekte ve yenilemektedir.

Güvenlik kamera sistemleri sayesinde evler, işyerleri, alışveriş merkezleri, sokaklar ve caddeler kontrol altına alınabilmektedir. Bu sistemler sayesinde hem güvenliğinizi artırabilir hem de olası bir hırsızlık durumunda caydırıcı araç olarak kullanılmakta ya da kişiler kolayca tespit edilebilmektedir. 

Geçmiş yıllarda kamera güvenlik sistemlerinde ağırlıklı olarak analog güvenlik kamera sistemleri kullanılırken teknolojinin gelişmesi ve avantajlarının daha fazla olması sebebi ile IP güvenlik kameraları tercih edilmeye başlanmıştır. IP kameraların en büyük avantajlarından biri de Wi-Fi ağını kullandığı için alınan görüntüleri kolaylıkla bilgisayarınıza ya da akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz.

Güvenlik kamera sistemleri kablolu ve kablosuz güvenlik kamera sistemleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Kablolu ve kablosuz güvenlik kamera sistemleri fiyatları ve güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi almak istiyorsanız firmamızı arayabilir ve müşteri temsilcilerimizden gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Çalışır?

Güvenlik kamera sistemi çalışma prensibine bakacak olursak aslında bu sistemler video mantığı ile çalışmaktadır. Kameranın içerisinde yer alan merceğin ön alanında koruyucu bir cam bulunmaktadır. Koruyucu camın önünde yere alan mercek, gelen ışıkları sensöre toplamaktadır.

Sensörde toplanan ışık AFE adı verilen ara birime iletilmekte ve burada dijital sinyale çevrilmektedir. Son aşamada ise sensörde toplanan ışık DSP’ye gelmekte ve görüntü işlenmektedir. Bu sayede kullanılan güvenlik kamerası ile istenilen görüntü alınmaktadır. Alınan görüntü video kayıt aracı ile kaydedilmekte ve istenildiği zaman izlenebilmektedir.

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Kullanım Alanı Nedir?

Günümüzde her geçen gün artarak devam eden hırsızlık, gasp ve cinayet olayları sebebi ile güvenlik kamera sistemlerinin önemi daha da artmaktadır. Geçmiş dönemlerde ağırlıklı olarak büyük kurum ve kuruluşlarının olası tehlikelere karşı önlem almak amacıyla tercih ettiği güvenlik kamera sistemleri günümüzde evimizin içinde olan hatta çocuk bakıcılarımızı kontrol etmek amacı ile kullanmış olduğumuz sistemlerdir.

Güvenlik kamera sistemleri kullanılarak birçok güvenlik açığının önüne geçmeye çalışılmaktadır. Bu sistemler her alanda pek çok çalışma sahasına sahip olan sistemlerdir. Anlaşıldığı üzere kamera sistemleri hayatımızın her alanında iç ve dış ortamlarda ihtiyaç duyulan ve kullanılan sistemlerin başında gelmektedir. Güvenlik kamera sistemi kullanım alanları aşağıda maddeler halinde sizlere sunulmuştur.

Kamu Kurum ve Kuruluşları
Büyük ve Küçük Ölçekli işletmeler
Asansörler
Otoparklar
Park ve Bahçeler
Evler
Ofisler
Avm’ler
Stadyumlar


Güvenlik Kamera Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik kamera çeşitleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir.

Kameralar iç mekan ve dış mekanlar için ayrı ayrı özel olarak üretilmektedir.

Güvenlik kamerası seçimi yapılırken kullanım alanının ve ihtiyacın belirlenmesi oldukça önemlidir.

Güvenlik kameralarının ihtiyaca göre birçok özellikleri bulunmaktadır.

Hareket edebilen, gece görüşüne sahip olan, kablosuz, kızılötesi bağlantılı ya da zoom yapabilme bu özelliklerden bazılarıdır.

Güvenlik kamera sistemleri fiyatları da bu özelliklere göre değişiklik göstermektedir.

Güvenlik kamera sistemleri fiyat listesine sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Piyasada bulunan bazı güvenlik kamera çeşitleri aşağıda olduğu gibidir.

Dome Güvenlik Kamerası
Bullet Güvenlik Kamerası
Kızılötesi Kameralar
AHD Kameralar
Kablosuz Analog Kameralar
Kablosuz IP Kameralar
Wi-Fi Kameraları
Termal Kameralar
PTZ Kameralar
Dış Ortam Box Kameralar
Ex-proof (patlamaya dayanıklı) kameralar
Korozyona Dayanıklı kameralar
Fish eye (Balık gözü) Güvenlik Kamerası
Çok Mercekli Multi Sensör Güvenlik Kamerası


Where you can buy Louis Vuitton Replica :

fake louis vuitton belt LOUIS VUITTON sunglasses replica louis vuitton artsy replica fake lv man bag louis vuitton messenger replica louis vuitton fake louis vuitton outlet nederland imitazioni louis vuitton louis vuitton imitate kaufen Louis Vuitton replica handbags replica Australia Hermes replica uk replica gucci shoes dior tasche replica Borse Louis Vuitton false dove trovarl cartier schmuck replica deutschland van cleef replica fake bvlgari ring cartier trinity ring replica juste un clou replica fake chanel wallet louis vuitton wallet replica replica louis vuitton wallet fake louis vuitton belt louis vuitton duffle bag replica cartier love bracelet replica Louis Vuitton Taschen replica replica borse louis vuitton replica borse gucci gucci imitazioni chanel wallet replica chanel backpack replica van cleef replica borse louis vuitton replica fake louis vuitton wallet louis vuitton wallet replica fake louis vuitton wallet replica louis vuitton belt uk borse louis vuitton imitazioni van cleef replicaa louis vuitton district pm replica louis vuitton sling bag replica replica cartier love bracelet Portafoglio louis vuitton imitazioni gucci backpack replica gucci backpack replica Replica chanel backpack replica Louis Vuitton shoes cartier love imitazione replica goyard

whatsapp
whatsapp